Centrum Medyczne w Żywcu wykonuje różnorodne badania diagnostyczne i obrazowe. Dzięki nim można nie tylko sprawdzić, co dzieje się w organizmie człowieka, by wykryć chorobę, ale także skontrolować postęp leczenia. Bez badań diagnostycznych medycyna nie byłaby aż tak bardzo skuteczna.

Diagnostyka – najlepszy sposób na wykrycie chorób i sprawdzenie postępów leczenia

W przypadku badań diagnostycznych bardzo duże znaczenie ma nie tylko sprzęt, ale również doświadczenie i umiejętności lekarza, który je wykonuje. Dlatego w naszej placówce dostępne są najnowocześniejsze urządzenia diagnostyczne i obrazowe, które są obsługiwane przez wybitnych specjalistów. Dzięki temu każdy z naszych pacjentów ma pewność, że otrzymane wyniki badań są niezwykle dokładne i w pełni zgodne z faktycznym stanem jego zdrowia.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty diagnostycznej wszystkie osoby, które chcą „zobaczyć, co dzieję się w środku”. Gwarantujemy szybkie terminy realizacji badań, równie szybkie wyniki, profesjonalne wykonanie i wyczerpującą konsultację lekarską.


Diagnostyka Obrazowa

lek. med. Barbara Dudka - Żyrek -  Radiodiagnosta

lek.med Joanna Świrydo - Hycza - Specjalista Radiologii i Diagnostyki Obrazowej

tel: +48 33 860 26 00


Podstawą efektywnego leczenia jest trafna i precyzyjna diagnostyka. Centrum Medyczne Medical House proponuje Państwu najlepsze standardy diagnostyki obrazowej wykonywane na najnowocześniejszym sprzęcie.

PRACOWNIA USG POSIADA AKREDYTACJĘ POLSKIEGO TOWARZYSTWA ULTRASONOGRAFICZNEGO (PTU)

Oferujemy pełen zakres zdjęć RTG na płycie CD oraz zdjęcia pantomograficzne.

Badania USG dorosłych i dzieci:

  • jamy brzusznej,
  • szyi,
  • tarczycy,
  • węzłów chłonnych
  • piersi,
  • stawów,
  • przezciemiączkowe,
  • naczyń Color Doppler,
  • powłok
  • opłucnej

PRACUJEMY NA NASTĘPUJĄCYCH APARATACH:

- diagnostyczny aparat rtg do zdjęć typu PRS 500 firmy Protec GmbH Co-  NOWOCZESNY CYFROWY APARAT RTG)

- aparat  USG nowej generacji Logiq E10s z głowicą matrycową liniową oraz opcją elastografii*

- stomatologiczny aparat rtg do zdjęć pantomograficznych z przystawką cefalometryczną typu Cranex Excel Ceph. firmy Soredex

* Elastografia opiera się na ocenie twardości ( sztywności) tkanek guza. Poparte badaniami naukowymi doniesienia na temat elastografii dowodzą, że technika ta istotnie podnosi czułość badania ultrasonograficznego w ocenie guza czyli zwiększa precyzje badania zmiany guzkowej i pomaga  w kwalifikacji do biopsji.

Guzy „twarde” w badaniu elastograficznym – to zmiany podejrzane, wymagają pilnej weryfikacji w biopsji.