Mezoterapia igłowa polega na podawaniu niewielkich ilości odpowiednio dobranego  preparatu bezpośrednio w skórę. Preparat podawany w skórę w czasie mezoterapii nie wchłania się natychmiast. Substancja podawana jest tam, gdzie chcemy aby zadziałała i poprawiła wygląd skóry. Zabieg jest wykonywany z zachowaniem najwyższych norm higienicznych. Przed zabiegiem często stosujemy znieczulenie skóry.

Jakie substancje podajemy?

Podajemy witaminy, mikroelementy, substancje  uszczelniające naczynia, stymulujące skórę do produkcji kolagenu, kwas hialuronowy, oraz osocze bogatopłytkowe.

Zabieg wpływa na rewitalizację i poprawę kondycji skóry, zwiększa ukrwienie, pobudza metabolizm i nawilża, wspomaga leczenie trądziku, redukuje blizny, liftinguje skórę.

Odczuwanie bólu podczas zabiegu jest minimalne.

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg, który jest skuteczny w zmniejszaniu drobnych i głębokich linii zmarszczek, minimalizuje wielkość porów, rozstępów, zmniejsza bliznowce pochodzenia chirurgicznego i blizny potrądzikowe. Może być również stosowany w leczeniu wypadania włosów, łysienia, pigmentacji i przebarwień skóry, także w w leczeniu ran i stymulacji gojenia.

Unikalna budowa sprężynowych igieł , wykorzystujących zautomatyzowany ruch, który wzmacnia rezultaty, oferując jednocześnie bardziej kontrolowane i bezpieczniejsze metody leczenia, niż inne urządzenia, np. rollery. Ten zautomatyzowany ruch nakłuć minimalizuje ból i dyskomfort, poprawia lepsze wchłanianie preparatów, np. PRP (osocze bogatopłytkowe), kwas hialuronowy, kolagen, witaminy C i peptydy. Wynikiem czego jest, świeży, odżywiony i młodzieńczy wygląd skóry.

Urządzenie posiada możliwość regulacji głębokości igły w trakcie leczenia, a urządzeniem można łatwo manewrować wokół kształtu twarzy i delikatnych elementów, takich jak oczy, nos i usta. Igły przenikają wszystkie rodzaje skóry bez ryzyka zgięcie, złamanie lub uszkodzenia naskórka. Prowadzi to do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny oraz krótszego czasu regeneracji skory po zabiegach.