W Centrum Medycznym Medical House oferujemy Państwu zamykanie poszerzonych naczyń krwionośnych - zabieg wykonuje lekarz medycyny estetycznej.

Urządzenie  jest owocem wieloletnich prac brytyjskiego doktora Briana Newman, chirurga naczyniowego i jednego z największych autorytetów w leczeniu żył w Wielkiej Brytanii.

Urządzenie wykorzystuje proces termokoagulacji, polegający na dostarczeniu kontrolowanej dawki energii wysokiej częstotliwości (RF) doprowadzając do podgrzania drobnych naczyń krwionośnych.

Procedura znalazła zastosowanie w leczeniu zmian w obszarze twarzy, nóg, ramionach i innych części ciała.
To jedyne w swoim rodzaju urządzenie do leczenia zmian naczyniowych z wykorzystaniem bezpiecznych właściwości termokoagulacji.
Eliminuje nieestetyczne pajączki dzięki zastosowaniu termokoagulacji jednobiegunowej. Jest to technologia, która wykorzystuje kontrolowaną energię cieplną do zamknięcia drobnych naczynek.
Energia przekazywana jest przez bardzo cienką igłą w czasie 0,2 sekundy. Czubek igły wprowadza się nad naczynko, tuż pod naskórek.  Odstęp pomiędzy kolejnymi przyłożeniami igły powinien oscylować wokół  1,5mm. Dostarczone ciepło powoduje zamknięcie naczynka, a otaczające tkanki nie ulegają uszkodzeniu. Dzięki temu zostało zminimalizowane potencjalne ryzyko powstania przebarwień i blizn.
Typowe leczenie przy użyciu termokoagulacji trwa 15 min. W tym czasie możliwe jest wyeliminowanie około 80 – 100 cm leczonych żył. Tuż po zabiegu może być widoczny niewielki obrzęk, który zanika do godziny od zakończenia terapii. Efekt leczenia jest widoczny od razu.
Ważne, że terapia powoduje znacznie mniej bólu, niż inne techniki leczenia.


KORZYŚCI ZASTOSOWANIA URZĄDZENIA

Pewne i trwałe efekty leczenia niechcianych naczynek. Krótki czas zabiegu, przynoszący natychmiastowy efekt. Nie posiada tylu ograniczeń co inne, popularne metody. Zabieg można wykonywać przez cały rok. Terapia nie wiąże się z ryzykiem takich powikłań jak ból, poparzenie, przebarwienia czy blizny. Pacjent po zabiegu może od razu powrócić do pełnej aktywności.

•    Szybkie efekty bez skutków obocznych
•    Relatywnie bezbolesny, określany jako „ugryzienie komara lub wyrywanie włosa”
•    Żadnych siniaków, blizn, przebarwień
•    Bez okresu rekonwalescencji
•    Bez konieczności noszenia opasek uciskowych, kombinezonów
•    Dla każdego rodzaju skóry
•    Bez unikania słońca
•    Zdolność do skutecznego leczenia wrażliwych obszarów, takich jak twarz, kostki i kolana
•    Sprawdzona procedura, bezinwazyjna, wysoki stopień bezpieczeństwa i certyfikacja FDA

Kolejną metodą walki z problemem poszerzonych naczynek krwionośnych lub rumienia skóry jest urządzenie do światłoterapii.

Zabieg ma na celu redukcję zaczerwienienia, rumienia na skórze twarzy – System światłoterapii  wykorzystując technologię prostokątnego impulsu oraz bardzo dużą energię pojedynczego błysku (do 300 J).
Rumień charakteryzuje się jednolitym zaczerwieniem skóry twarzy, związanym z nadmierną reaktywnością naczyń. Przy zabiegach zamykania naczynek światło pochłaniane jest przez hemoglobinę, co powoduje podgrzanie naczynia i zamknięcie jego światła.
System ten pozwala uzyskać satysfakcjonujące efekty zarówno w przypadku teleangiektazji czyli pojedynczych rozszerzonych naczynek, naczyniaków gwiaździstych jak również rumienia i trądziku różowatego.
Zastosowanie w urządzeniu funkcji ciągłego nawiewu powietrza zapewnia efektywne chłodzenie skóry, co znacząco wpływa na komfort zabiegu, redukując do minimum odczuwanie bólu.
WAŻNE ZALECENIA PO ZABIEGU
•    unikanie opalania oraz sauny w trakcie kuracji oraz przez 4 tygodnie od ostatniego zabiegu,
•    stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym o faktorze co najmniej SPF 30
•    zakaz stosowania kosmetyków na bazie alkoholu, z AHA i preparatów z retinoidami (np. retinol) w trakcie kuracji oraz przez 4 tygodnie od ostatniego zabiegu,
•    stosowanie kremu łagodzącego (Alantan, B-panthen, Panthenol) kilka razy dziennie do 72 godzin po zabiegu,

•    nawilżanie skóry odpowiednimi kremami.